Obecní knihovna ve Mcelích - knihovnamcely.webk.cz
Naposledy aktualizováno: 03.05.2018 16:17:19

AKCE KNIHOVNY V ROCE 2010

Za největší letošní úspěch v naší knihovně považujeme vytvoření webových stránek a uložení všech knih do on-line katalogu Reks našeho počítače. Při ukládání titulů do katalogu proběhla též revize knih, která se provádí vždy po 5 letech, momentálně vlastníme 1406 knih, letos přibylo 58 knih, jak koupí i darem.

V měsíci březnu v naší knihovně již po 4. proběhla NOC S ADERSENEM. Zájem byl opět velký, ale z důvodu stísněných prostor /hlavně na spaní/ přišlo 10 malých čtenářů - Lukáš Bartoš,Dominik Bartoš, Simonka Bartošová, Míša Soukupová, Fanda Liška, Jiřík Knespl, Míša Šťastná, Verča Ikriová, Alenka Zavadilová, Eliška Pažoutová a paní knihovnice s paní starostkou.Děti si to zase pěkně užily a ráno se ptaly, kdy se sejdeme příště!

V letošní soutěži Vesnice roku získala naše obec DIPLOM za propagaci historie a kultůrního dědictví.K tomuto úspěchu přispěla i naše knihovna, která pořádá pro naše čtenáře i příznivce naší obce vlastivědné vycházky s výkladem našeho rodáka dr.Dudka o historii naší obce.Letos jsme vycházku nazvali Mcelské výhledy. Při této příležitosti jsme také symbolicky pokřtili památný železný kříž na konci obce, který byl nově renovován.

Za velkého zájmu opět probíhá v naší knihovně kurs angličtiny, ktetý pořádá Chateau Mcely.

V září jsme společně navštívily vesnické muzeum v Chudíři - Jak žili a hospodařili naši předkové.Také na podzim jsme opět přivítali v knihovně děti z naší mateřské školky.Již se u nás cítí jako doma a už se těší, jak k nám budou chodit s rodiči jako budoucí čtenáři.

V prosinci jsme se již tradičně sešly na předvánočním posezení s punčem. Čtenářky napekly mnoho druhů cukroví, kterým jsme poté přispěly na akci Živý betlém.

Jak ten čas letí,zase budem o rok starší!

 

Veškerou fotodokumentaci z těchto akcí si prohlédněte v naší fotogalérii.

   

 
Proces zabral 0.0189 sekund času a 0.59MB paměti.